Vrh "C"

Zápis o kontrole vrhu

.:20.9.2003:. Sladký život se štěňátky nám utekl velice rychle a v desátém týdnu se drobátka rozutekli do nových domovů. Věřím, že se budou mít u adoptivních rodičů dobře, zatím denně komunikujeme, dostávám podrovné zprávičky o mých miminkách a já na oplátku radím při prvních dnech v novém domově, aby si čivaštěnda co nejrychleji zvykli.

.:8.9.2003:. Z miminek už máme doma normální psy. Batolecí období uteklo velice rychla a nyní u nás bydlí smečka zákeřných hryzalů a tryskomyší, co jsou každou vteřinu na jiném místě zahrady. A taky už se nám postavila ouška a máme za sebou kontrolu vrhu.

Taková mají bříška. Cziki - 53 dní Cassidy - 53 dníCoral - 53 dníCelá rodinka - maminka tatínek a dětičky na návštěvě 23.8.03.

Video - 7.týden(velikost 19,7MB)

.:23.8.2003:. Na těchto fotografiích sice neuvidíte, jak štěnda rostou, jsou to obrázky ze dvou dní za sebou, ale jsou tak krásné, že mi to nedá je nezveřejnit. Autorem fotografií je p.Tejchman.

Malá, malá (Čiki a Bugi) Cziki - 41 dní Cassidy - 41 dníCoral - 41 dníZase trénujeme bojové sporty.

.:22.8.2003:. Z čivadětiček jsou malí rošťáci. Moc rádi běhají po zahradě, okusují kytičky (nejraději kvítka, co jsou hodně při zemi :-), hrají si spolu navzájem, ale i s dospělým dozorem (Bugi a Keri), moc rádi se chodí za námi mazlit, vystrkují na nás bříško, dávají pusinky, okusují nás.... Také už byli na krátkém výletě autem (a nezvrací!), navštívili Matýska u babičky a pohráli si s ním. I když maminky mlíčko jim stále chutná nejvíce, rádi si dají i vařenou stravu nakrájenou na pidikousíčky a okoštují i rozmočené granulky.

Už je velice obtížné je polapit a vyfotit naráz Cziki - 40 dní Cassidy - 40 dníCoral - 40 dníNaše nejčastější činnost.

.:6.8.2003:. Čivaminka už přestávají být malými hrošíky a zdá se, že z nich opravdu vyrostou pejskové. Už umí sedět, chodit (tedy skoro) a hlavně už si hrají a dělají spousty těch běžných psích věcí, jako je vrčení, drbání se za uchem, ožužlávání se navzájem, natahování pacičkou po kamarádovi, vyzývání ke hře přikrčením....

Dnes byli poprvé venku, jenom na chviličku a vůbec neprotestovali, travička se jim asi bude líbit Cziki - 25 dní Cassidy - 25 dníCoral - 25 dníSnad už věříte, jak jsme roztomilí.

.:28.7.2003:. Miminka rostou jako z vody (tedy vlastně z mlíčka) a konečně už všichni otevřeli očíčka, holčička měla trochu zpoždění, a teď začínají být aktivnější a mají trošku zájem o okolí. Taky už se jim začíná líbit mazlení a pusinkování.

Maminka si nás hlídá, abysme mohli v klidu spinkat Cziki - patnáct dnů Cassidy - patnáct dnůCoral - patnáct dnůKdyž se na sebe natiskneme, tak se do miminkovskýho pelíšku ještě vejdeme, ve velkém se nám zatím vůbec nelíbí, i když nás do něj páníčkové zkouší dávat na zvykání, jenže my uděláme pár plazikrůčků a hned fňukáme o pomoc.

.:21.7.2003:. Kerinka i miminka se stále mají moc dobře, jsou bez jakýchkoliv problémů. Už mají vybraná jména. Holčička bude Cziki, světlejší chlapeček Cassidy a tmavší Coral.

Maminky mlíčko je tak dobrý, hezky po něm rosteme, však se podívejte, jak jsme velcí v osmi dnech Cziki - osm dnů Cassidy - osm dnůCoral - osm dnůTak a po papání odpočíváme. To je zatím celý náš denní program - napapat, spinkat, napapat...

.:15.7.2003:. Kerinka i miminka krásně prospívají, je na ně radost pohledět. Čivavátka jsou opravdu jenom tři, to čtvrté byl planý poplach od páníčků, Kerinka naštěstí věděla, co dělá.

Takle jsme veliký ve dvou dnech holčička - dva dny světlejší chlapeček - dva dnytmavší chlapeček - dva dnyKaramela a Bugi pomáhají kontrolovat miminka

.:13.7.2003:. Kerince se dnes zatím narodili 3 štěňátka. První spatřila světlo světa holčička světle hnědé barvy (v budoucnu asi krémová nebo plavá), hodinu po ní následoval hnědočerný chlapeček (v budoucnu asi plavý s černým melírem) a půl hodinky po něm na svět přispěchal černý klučík. Všichni se mají skvěle k světu, i maminka je v pořádku. V bříšku jsme nahmatali ještě jedno miminko, tak zatím čekáme. Snad to zvládneme bez problémů.

Na světě je první štěňátko 1.holčička - po prvním napití 1.chlapeček - po prvním napití2.chlapeček - po prvním napitíSpokojená rodinka chvíli po narození
Podle ultrazvukového vyšetření Kerinka čeká minimálně dvě čivavátka.

Kerinka po sedmém týdnu březosti - už se nám to blíží 7.týdnů - no to těhotenství mě fakt docela zmáhá, už aby byli venku
Babinky štíhlý pas a Kerinky zakulacení v 6.týdnu březosti 6.týden - tak tam se prťouskové schovávají

Krytí úspěšně proběhlo 12.a 13.5.03.

1.krok   2.krok   3.krok   4.krok