Vrh "E"

.:13.8.2005:. Po třech týdnech Elinky a Endíka v novém domově jsme měli možnost setkat se s nimi na klubové výstavě, kam se přijeli podívat. Samozřejmě se navzájem poznali a celý den si spolu hráli, dozor nad nimi měla maminka Kerinka. Tatínek Kimmeček byl myslím moc rád, že děti nemusí vychovávat, no podívejte na fotky.

táta, máma, Elinka a Endy

začátek hraní

boj

po boji, Elis vyhrála a skolila ledního medvěda

Elis

.:10.7.2005:. Eliska a Endík jsou naprosto suproví lítadla a kousadla, nedá se ani popsat, jak je nám s nima báječně. Snad vám víc poví nové fotky a videoukázky, které jsou tentokrát dvě, protože krásných záběrů mám spousty a je škoda, abyste viděli jen malinký kousíček.

Endík v 7 týdnech

Elinka v 7 týdnech

Endy s maminkou

Elis s maminkou

Endík nese hračku

1.video - 7 týdnů

2.video - 7 týdnů

.:29.6.2005:. Eliska a Endík mají víc jak pět týdnů a plnými doušky poznávají okolní svět a moc je to baví. Máme doma již skutečné psíky se vším všudy a je s nimi spousty legrace. Pusinky vylepšili na pusinky kousací, všechno ochutnávají a ožužlávají, poponášejí hračky, bojují o kousátka, honí se s mámou a tetama a pořádají neúnavné zápasy jeden na jednoho.

5 týdnů

Endík

Elis

Endík si hraje

Elis kouše Endíkovi ucho

.:26.6.2005:. Zde je další videonahrávka našich drobečků:

Video - 5. týden

.:18.6.2005:. Našim štěňátkám jsou 4 týdny. Je s nimi skvělá zábava, umí mi dávat pusinky, umí okusovat nebo žužlat naše prsty, umí kousat maminku do nohy, umí frajersky pít mlíčko ve stoje, umí nalézt cestu z pelíšku, když se jim chce čůrat a taky umí trefit do pelíšku zpátky, když se jim chce spinkat. První fotka je pořízená před týdnem a podle ní můžete na ostatních porovnat, jak Elísek a Endík za týden vyrostli.

3 týdny

hrajeme si

Endy

Elis

4 týdny

.:12.6.2005:. Popisovat sladkost a roztomilost miminek slovy dost dobře nejde, vše vám nejlépe ukáže videonahrávka:

Video - 3. týden

.:5.6.2005:. Včera jsem pořídila nové fotky našich čivamiminek. Miminka už mají svá jména, holčička je Elis a chlapeček Endy. Eliska na nás v pátek otevřela svoje kukadla, Endík je má stále ještě zavřené, asi se mu nelíbíme a nechce nás vidět. Včera je čekalo první ostříhání drápků, skoro o tom ani nevěděli, oba byli moc hodní. Dnes je potrápím prvním odčervením. Jinak jsou to opravdová zlatíčka, spokojeně si bumbají mámy mlíčko a pohodlně si chrupkají v pelíšku. Už se nemůľeme dočat, až se budou učit chodit a začnou si spolu hrát. ¨

spinkáme

Endy

Elis

odpočinek s maminkou

bumbáme

.:28.5.2005:. Za týden štěňátka vyrostli a naučili se spousty věcí, umí se během chvilky doplazit od maminky hlavy až k cecíku, umí si šikovně vylézt na maminku a spinkat na ní, umí se jí zavrtat do kožíšku, když se chtějí přitulit, umí spinkat s cecíkem v puse, aby měli zdroj papání stále pod kontrolou, umí se po nabumbání slastně překulit na zádíčka a spinkat s plným bříškem. V posledních dnech si zvykají na to, že od nich maminka na chvilku odchází projít se ven nebo se za námi pomazlit a berou to statečně a většinou po ní už nebrečí a vystačí si sami. No zkrátka máme doma dva sladké a heboučké čivapoklady.

7 dní

chlapeček

holčička

mazlení

odpočinek

.:21.5.2005:. Dnes ráno Kerinka odmítla snídani, což pro mně bylo jasné znamení, že se na svět připravují miminka. Po dopoledním několikerém vyčůrání a vykakání a po Kerinky chození po baráku a vybírání místečka, kam by svoje děti složila, jsem Kerince zavřením se s ní do jedné místnosti jasně dala najevo, že rodit se bude v pokoji, kde je ohrádka pro miminka a nebude se vymýšlet žádný porod do postýlky páníčků, ač uznávám, ľe tam by to měla miminka pohodlné. Ale přecejenom omyvatelné lino v ohrádce a vystýlka z vyvářených prostěradel a vydesinfikovaná elektrická dečka mi přijdou vhodnější. První stahy Kerince začaly v půl dvanácté a ve 12,50 se narodilo první čivamiminko, chlapeček s váhou 120g. Jen co si ho Kerinka stihla opečovat, už se drala na svět jeho sestřička, která se narodila ve 13,30 s váhou 130g. Hned poté Kerince skončily stahy a tlačení a nám začalo být jasné, že tentokrát nebudou trojčátka, ale dvojčátka. No hlavně, že jsou aspoň dva, na hraní a vymýšlení legrácek si vystačí. Oba jsou silní a čilí, bříška si hned nacpali maminky mlíčkem a spokojeně spinkají přítulení na maminku, která z nich nespustí oči a i jídlo i pití jí nosíme k ní do pelíšku.

první den na světě

chlapeček

chlapeček

holčička

holčička

.:11.5.2005:. Kerinka je v osmém týdnu březosti, miminka se asi tak za týden budou klubat na svět. Zatím jsou to lenoši, při mazlení bříška většinou spinkají, málokdy cítíme kopání. Asi mají dostatek místa. Na ultrazvukovém vyšetření byli vidět minimálně dvě miminka. Podle tvaru Kerinky bříška si myslím, že tam jsou opět trojčátka. Mamina březost zvládá s přehledem, sice si občas při ležení a otáčení odfrkne a zafuní, ale jinak na ní březost není moc poznat, nazasvěcení lidé nevěří, že je březí, když jí potkají.

Kerinka ve 8.týdnu březosti

březí Kerinka s bodyguardama

Kerinka si vyhřívá bříško na sluníčku