Naše fenky

I am Amore

I am Amore Bohemia Kevin

Ahoj, já jsem úplně nové malinké štěně, které si prý tady doma vysnili. Moje prapraprababička byla Buginka a já prý jsem minimálně povahou celá ona. Statečně hrabu díry v trávníku, zkoumám každý kousek zahrady, miluju volný pohyb venku.

Jelly Bean Leo Valentina

Ahoj, já jsem krásná malá černá holčička, co přijela s Ňusíkem až ze Slovenska. Jsem veselá a milá, mám moc ráda mazlení. A taky umím skákat do výšky jako klokan :o)

Jelly
Kittynka

Kitty Chomutovský Amorek

Ahoj, já jsem dcera Benžíka a Fejminky, tzn. že poprvé se u nás stalo, že my děti se narodily našim domácím pejskům. No a taky naposledy. Protože moji páníčkové se rozhodli mít také svoje lidské odchovy a vůbec nevěděli, jak náročné to bude. Kdyby se zeptali třeba mojí maminky, ta by jim vysvětlila, že od malých dětí se nehne na krok a na nic než děti není čas. Díky tomu jsem svůj život prožila v domě plným lidských mláďat místo výletů na výstavy a starání se o svoje děti. Ale vůbec nevadí, mám kolem sebe svoji psí smečku i s mojí maminkou a svět je tu ještě normální. Dokud moje maminka Fejminka nezestárla, dováděly jsme spolu na zahradě. V mých deseti letech k nám do smečky přibyli dvě malé kámošky a já si mám zase s kým hrát.

Ruby (Aruba Bohemia Kevin)

Ahoj, jsem krásná čivavka, kterou si moji páníčkové pořídili po tom, co se mojí starší kamarádce Bugince narodily v posledních vrzích moc malé holčičky a jim chyběl do party holek někdo mladý a šikovný na výstavy a štěňátka. Z ani jednoho nakonec nic nebylo kvůli nečekané desetileté chovatelské pauze pro odchov lidských mláďat, ale neva, já si užívám super život jako mazlíček. Já totiž mazlení moc ráda.

aruba1
Fame

Fame (jch.ch. Cheyenne´s Fairytail FAME)

Ahoj, jsem belgický přírůstek do české čivaví rodiny. Moje panička si léta přála mít doma miminko po mém tatínkovi Aladinovi, tak prý jsem její splněný sen. Přišla jsem do smečky tří postarších čivavek, naštěstí mě ale hned přijmuli za svou a byli prima parta. Rozveseluji všechny svou hravou a veselou náladou a vždy se najde někdo, kdo si se mnou rád hraje. Prý jsem byla výborná maminka a za odměnu mi nechali doma mojí Kittynku, se kterou jsme nerozlučná dvojka A protože mojí paničku děsně moc baví výstavy, zkoušeli jsme vystavování, ale je to těžký, i když se snažím dělat výstavní figury jak se má, jsem málo chlupatá oproti mým kolegyním.

Bugi (ich. Boogie Chomutovský Amorek)

Buginka byl náš první odchov, který jsme si nechali doma. Srdeční záležitost. Krásná fenka s dokonalou povahou a navíc s našim oblíbeným vlkošedým zbarvením. Díky ní jsme si oblíbili výstavy a sjezdili kus světa. Podle výčtu titulů by spíš vypadala na načančanou výstavní dámu, ale Buginka byla nejspokojenější na zahradě, kde lovila myši, číhala u krtince nebo se pokoušela podhrabat pod plotem. Pověst se zakousnutými slepicemi souseda je pravdivá.

bugi14
keri

Keri (ch. Carissima Bohemia Kevin)

Měli jsme tu čest prožít s Kerinkou krásných 11 let. Navždy zůstane v našich vzpomínkách úžasným dobrosrdečným pejskem, pejskem se srdíčkem na pravém místě. Bezmezně nás milovala, nikdy nehleděla na svůj prospěch, páníčkové pro ní byli na prvním místě. Neměla své oblíbené místečko, vždy chtěla být tam, kde my, to jí stačilo. Ráda nechávala k sobě přitulit další pejsky, kterým bylo smutno a nechtěli být v pelíšku sami. Byla nejposlušnějším pejskem z naší smečky, přeci nám chtěla udělat radost. Byla báječnou maminkou svých štěňátek, odchovala celkem 14 miminek, včetně tří interšampionů, vždy je přivedla na svět přirozenou cestou a o žádné nepřišla. Milovala i člověčí miminka, když zaslechla dětský pláč, hned hledala, kam má běžet a koho utěšit, Kerinko, moc jsem se těšila až budeš moct hlídat moje miminko, škoda, že jsme se toho nedočkali…. Kerinko, děkujeme za vše.

Baby (ch. Baby Bohemia Kevin)

Bejbinka byla naše první čivava, maličká, roztomilá, kupovaná původně jen na mazlíka. O tom, že budeme za pár let sami chovat čivavy, jsme neměli v době koupě tušení. A protože Baby byla maličká, i když uchovněná, nikdy štěňátka neměla. Sama Baby se kdysi definovala takto: „Ahoj, nenechte se klamat velikostí, jsem sice menší, ale kápo jsem u nás já, a to pro všechny pejskový i lidský kamarády. A jsem taky nejvíc hýčkaná a páníčkové o mě říkají, že jsem malý rozmazleneček – nevím, co je špatného na tom, že myslím jenom na sebe. Pořídili si mě jako mazlíka a výstavního šampiona, tak proč bych měla na slovo poslouchat. Proč bych třeba měla přijít na povel, když chci zrovna ležet, to nechápu. Leda tak, když mají v ruce nějakou dobrotu, to bych se přetrhla. Ale jinak jídlu mám vztah spíš vlažný, jím spíš proto, aby mi to ostatní nesnědli, hlídám si váhu, mám 1,7 kg, což mi přijde tak akorát. Přece nebudu jak moje ségra, vypadá jak bobr, a cpe se dál.“

baby7
Telefon:+420 723 178 932
Email: leona.kryslova@seznam.cz
Blatno 120, Chomutov 430 01
Leona Krýslová